İstek Denizli Okulları 2019-2020 eğitim – öğretim yılıyla birlikte öğretim hayatına başlamıştır. O dönemde Denizli’de yeni bir özel okul kurma konusunda bizi yüreklendiren; çocuklarımıza, ülkemize ve dünyaya katabileceğimize inandığımız değerlerin gücüydü.

Ulu Önderimiz Atatürk’ün çağdaş nesiller yetiştirme ülküsüyle birlikte, evrensel insani değerlerin ve büyük bir hızla devam eden bilimsel ve teknik ilerlemelerin şehrimizin çocuklarına kazandırılmasını kendimize ilke edindik.

Öğrencilerimizle geçirdiğimiz çok kısa sürede bu gayretimizin karşılıksız olmadığını gördük. Okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz üzerlerine düşen sorumlulukları üstlenmekten kaçınmadılar. Öğrencilerimiz büyük bir olgunlukla bizlerle aynı ilkeleri paylaşarak ve sabırsızlıkla, parçası oldukları küresel dünyanın değerlerini benimsediler. Pek çok alanda ülke çapında başarılar elde ederek kısa sürede okulumuzun tüm Türkiye’de tanınmasını sağladık.

Önümüzdeki süreçte, tümüyle eşit ve demokratik bir ilişki içinde okulumuzun tüm bireyleri olarak başarılarımızı artırarak devam ettireceğimize, ülkemize ve dünyaya mutlu, çalışkan, sorumluluk sahibi ve vicdanlı nesiller yetiştireceğimize inancımız tamdır. Bu inancın verdiği güçle yolumuza devam edeceğimizi belirterek yeni eğitim-öğretim yılının, eğitimin tüm tarafları için hayırlı olmasını dilerim.

Nihan ÖZEL